czwartek, 1 października 2015

Księga cmentarna - wersja rozszerzona

Wspominałam zdaje się, że mieszkanie w jednej z największych stolic Londynu zobowiązuje? Dlatego właśnie zaczynam na blogu nowy cykl. Będzie się nazywał Londyn nieoczywisty. O czym będzie to chyba jasne - o Londynie. Ale nie tym z przewodników, że to trzeba iść do Madame Tussauds, przejechać się London Eye, zobaczyć Buckingam Palace, Hyde Park i Big Bena. Będą miejsca zupełnie inne. A jeśli takie, które uwzględnione są w przewodnikach, to pokazane z zupełnie innej strony.

Mamy na świeżo, bo dwa dni temu przyleciała da nas moja Dona i jej mąż, Piotrek. A my, jak to dobrzy gospodarze, zabraliśmy ich na zwiedzanie... Czego? Cmentarza!

Pierwszy raz byliśmy tam niedługo po przyjeździe do Anglii. Odkryłam go przypadkiem, pokazałam mężowi. Tak nam się spodobał, że zabraliśmy tam Donę, kiedy przyjechała do nas pięć lat temu. Ze zdjeć tam zrobionych powstał nawet album, który możecie zobaczyć tu. A sam cmentarz... Jest cudowny. Strasznie stary, większość grobów jest już pozapadana i pozarastana bluszczem. Do tego jesienne słońce i robi sie wyjątkowy klimat. Tai w sam raz dla gothów :) I chociaż my gothami nie jesteśmy to też doceniamy i jeździmy zdjęcia robić.

Pięć lat temu było tak;


A w tym roku...


Trochę się zmieniło, niektórym fryzury, innym sposób korekcji wady wzroku, jeszcze innym stan cywilny. Ale macie więcej zdjęć, żebyście docenili piękno - nie tyle nasze co tego miejsca;

Jakbyście chcieli tam pojechać to cmentarz nazywa się Abney Park Cemetery i ma swoją stronę interenetową, którą możecie zobaczyć tu. Tam też znajdziecie wskazówki jak tam trafić, co szczerze polecam, bo to miejsce jest stanowczo wyjątkowe!

I jeszcze trochę z innej beczki, ale też o cmentarzu. Ponieważ obiekty się tam znajdujące są bardzo fotogeniczne, szczególnie w ciepłym jesiennym słońcu, to powstały wczoraj trzy zdjęcia do jesiennego wyzwania Rudej:

6. Zakamarki8. Bez pośpiechu (że niby na cmentarzu już nikomu się nie śpieszy, haha...)24. MomentJak wam się podoba? Dajcie znać!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Powiedz mi co o tym myślisz :)