poniedziałek, 16 marca 2015

Pomysł na Dzień Świętego Patryka

W tym miesiącu, w moim projekcie blogowym, odwiedzamy Irlandię. A co jest najbardziej charakterystyczne dla zielonej wyspy? Dzień Świętego Patryka, czyli jej patrona, obchodzony 17 marca, w rocznicę jego śmierci. 17 już jutro, więc trzeba się przygotować.

Pewnie znajdą się tacy, którzy pić będą zielone piwo, które tak naprawdę nie jest irlandzkie, tylko powstało w Stanach Zjednoczonych, właśnie z okazji obchodów tego dnia. Można też pić Guinessa, który Irlandzki jest jak najbardziej, albo dzban św. Patryka, wypełniony whisky aż po brzegi,który pije się w Irlandii

Ale my pić nie będziemy, bośmy niepijący w zasadzie, a do tego projekt powstał głównie dla dzieci, więc skupimy się na innych rzeczach. Na przykład - na irlandzkich skrzatach, zwanych tam leprechauns, co - moim zdaniem bardzo ładnie - Polkowski w Harrym Potterze przerobił na leprokonusy. I pod taką nazwą mam zamiar przedstawić je dzieciom. A jak? Bardzo podoba mi się pomysł zaczerpnięty z tego bloga:

A ponieważ leprokonusy znane są z tego, że chowają złoto - u nas te ślady zaprowadzą do ukrytego skarbu. Oczywiście miejsce ukrycia pokażemy dzieciom dopiero jak pomogą posprzątać zostawiony przez skrzaty bałagan :)

Jak zrobić takie ślady, autorka pokazuje dokładnie na filmiku:


Byle tylko ładna pogoda była - wtedy dzieci z Tatą pójdą na plac zabaw, a ja będę mogła pobawić się w leprokonusa :)

Do tego jeszcze przygotujemy jakąś zieloną kolację, puścimy celtycką muzykę, a przed spaniem pożyczymy sobie opowieść świętego Patryka o Trójcy Świętej. Myślę, że jutro będzie udany dzień!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Powiedz mi co o tym myślisz :)