niedziela, 19 października 2014

Deszczowo

Miałam wielkie plany... Chciałam zrobić na to deszczowe wyzwanie londyńską panienkę w deszczu, ale nie zdążyłam. No bywa.

Panienkę zrobię innym razem a tymczasem pokażę wam, co deszczowego zrobiły dziewczyny i co wygrzebałam z moich starych prac radosnotwórczych.

Dziś zaczynamy od Tereski, która napisała do mnie tak:

"Ponieważ deszcz mi się wybitnie kojarzy ostatnio z jesienią i złymi warunkami atmosferycznymi przedstawiam zegar zrobiony wczoraj w czasie czekania na gościa z samolotu, który wylądował w Poznaniu zamiast Bydgoszczy, właśnie ze względu na złe warunki atmosferyczne. No i jeszcze w czasie deszczowej jesieni cofnę sobie za tydzień ten zegar o godzinkę z nadzieja, ze moje dziecko też się samo przestawi tej cudnej nocy i pośpi godzinkę dłużej (matko głupich...). Pragnę zauważyć ze mi się seria stworzyła z prasówką :)"

No i zegar Tereski: 


Pocopotka natomiast zrobiła piękną bransoletkę, która wygląda jak upleciona z kropelek:


A ode mnie coś na kształt kolażu? Ilustracji do wiersza? Nieważne. Wygląda o tak:


Na białym tle tekst Deszczu jesiennego Leopolda Staffa.

A w tym tygodniu chciałam wam zaproponować wybranie się na spacer i złapanie ostatnich ciepłych promieni słońca, a także nazbieranie liści!


No i piosenka:


Zasady ciągle te same:
  1. Bawić może się każdy - wystarczą dobre chęci i jakieś miejsce do publikowania: blog, facebook, pinterest itp.
  2. Wyzwanie trwa od niedzieli do niedzieli, to znaczy, że w niedzielę podaję temat, a tydzień później - też w niedzielę, robię zestawienie tego co mi nadesłałyście (poproszę o linki w komentarzach). Później, jak kogoś natchnie, to też można przesyłać, tylko automatycznie praca ukaże się w kolejnym zostawieniu.
  3. W notce podsumowującej pokazuję moją pracę (wiem, w środę mówiłam, że będę to robić w notce z tematem, ale chcę się bawić w tym samym czasie co Wy!), a także podaję następny temat.
  4. Bawimy się od dziś, aż nam się znudzi :) Temat będzie pojawiać się co tydzień. Nie ma przymusu brania udziału w każdym wyzwaniu, można w co drugim, albo jeszcze z inną częstotliwością.
  5. Jedyny wymóg co do pracy to to, by była luźno związana z tematem, poza tym może być to jakakolwiek forma sztuki lub rękodzieła, albo cokolwiek, co można nazwać kreatywnym: od form plastycznych, przez kreatywne zabawy z dziećmi i kulinaria, aż do słowa pisanego.
  6. I na koniec - standard, ale jakże ważny: umieszczamy podlinkowany banerek w notce prezentującej naszą sztukę i komentujemy nawzajem swoje prace, żeby było miło.
Miłego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Powiedz mi co o tym myślisz :)