środa, 14 grudnia 2011

Owieczki

Dzisiaj będzie zagadkowo.

Oto owieczka:

Owieczka jest częścią gry. Bardzo zresztą popularnej. Ośmielę się stwierdzić, że jest to najpopularniejsza gra na świecie. A wiem to stąd, że w pracy grałam w nią z ludźmi naprawdę różnej narodowości - i wszyscy umieli! Tyle, że w pracy graliśmy w wersję dużo mniej luksusową.

Ktoś już się domyśla jaka to gra?

Jak nie to następne zdjęcie. Owieczka jest częścią czteroowieczkowego stadka. A wszystkich owieczek w grze jest osiem - białe i nibyczarne, które po dokładniejszych oględzinach okazują się być zielone:

Jakiś pomysł co to a gra? Nie?

To tera plansza-pastwisko dla owieczek. Dziewieć pól, w tym pięć piaszczystych i cztery trawiaste:

I już wszyscy wiedzą, że nie jest to Owczy Pęd (nawiasem mówiąc - fajna gra). Zapewne wiedzą też wszyscy co to jest. Tak, tak. To jest owcze kółko i krzyżyk.Nasze owieczki dostaliśmy od mojej siostry i mojego szfagra. Z wakacji nam przywieźli, z Kornwalii. W Kornwalii roi się od ogórków (w sensie takich samochodów), owiec i gier typu kółko i krzyżyk - na przykład w ogródku jednego muzeum, w którym byli stało sobie takie duże, plenerowe. A, że my gry lubimy, no to nam przywieźli w ramach prezentu.

A ja odkrywam, że ta gra wcale nie jest taka nudna. Fakt - zazwyczaj kończy się remisem, ale jaką ma się satysfakcję kiedy uda się przechytrzyć przeciwnika i jednak wygrać! A jeszcze w takim wydaniu - granie to sama przyjemność.

2 komentarze:

  1. Przepiękna! W życiu bym nie wpadła na to ,że to kółko i krzyżyk!

    OdpowiedzUsuń
  2. Heh, nieźle! Owcze kółko i krzyżyk :D
    Fajne urozmaicenie tej popularnej gry :)

    OdpowiedzUsuń

Powiedz mi co o tym myślisz :)