piątek, 22 sierpnia 2014

(Nie)Jedna Sztuka Sztuki - wyzwanie kreatywne: Podsumowanie #1 i temat #2!

Co miętowego zrobiłyśmy w zeszłym tygodniu?

Tereska (bezblogowa), która poczuła- całkiem niedawno - miętę do dekupażu, zrobiła tą techniką herbatnik (nie ciastko, tylko pojemnik na herbatę!), wykorzystując serwetkę, która miała miętowe tło. Teraz może w nim trzymać suszone listki mięty:


Jagodzianka pomalowała na miętowo ramę swojej tablicy korkowej, ale mówi, że wyszła bardziej niebieska niż miętowa:



Moja Siostra natomiast - pshoom - zrobiła pół-miętowy kolaż, dedykowany mojemu mieszkaniu, które - olewając trendy - urządzam na pomarańczowo:


A ja wyciągnęłam zdjęcia sprzed roku, kiedy Lusia była mała i słodka, i zrobiłam pierwsze od niepamiętnych czasów LO, miętowo-żółte:


Jak widzicie, mięta ma wiele odcieni i właśnie to jest fajne!

A w tym tygodniu proponuję wam piosenkę:


Inspiracją może być zarówno jej tekst*, jak i klimat tego fragmentu filmu, lub po prostu hippisowska subkultura - zostawiam Wam wolność :)

Zasady wyzwania się nie zmieniają:

  1. Bawić może się każdy - wystarczą dobre chęci i jakieś miejsce do publikowania: blog, facebook, pinterest itp.
  2. Wyzwanie trwa od piątku do piątku, to znaczy, że w piątek podaję temat, a tydzień później - też w piątek, robię zestawienie tego co mi nadesłałyście (poproszę o linki w komentarzach). Później, jak kogoś natchnie, to też można przesyłać, tylko automatycznie praca ukaże się w kolejnym zostawieniu.
  3. W notce podsumowującej pokazuję moją pracę (wiem, w środę mówiłam, że będę to robić w notce z tematem, ale chcę się bawić w tym samym czasie co Wy!), a także podaję następny temat.
  4. Bawimy się od dziś, aż nam się znudzi :) Temat będzie pojawiać się co tydzień. Nie ma przymusu brania udziału w każdym wyzwaniu, można w co drugim, albo jeszcze z inną częstotliwością.
  5. Jedyny wymóg co do pracy to to, by była luźno związana z tematem, poza tym może być to jakakolwiek forma sztuki lub rękodzieła, albo cokolwiek, co można nazwać kreatywnym: od form plastycznych, przez kreatywne zabawy z dziećmi i kulinaria, aż do słowa pisanego.
  6. I na koniec - standard, ale jakże ważny: umieszczamy podlinkowany banerek w notce prezentującej naszą sztukę i komentujemy nawzajem swoje prace, żeby było miło. 


______________________
* Tekst możecie znaleźć na przykład TU, tłumaczenie również. Chociaż ja byłam przekonana (i nadal jestem), że ona tam śpiewa o mistycznych kryształowych rewolucjach, a nie rewelacjach...

EDIT:
Mój błąd. Tam jednak są rewelacje. Mój mąż ma lepszy słuch i mnie uświadomił. Aczkolwiek słowo "rewelacje" po polsku kompletnie nie pasuje, lepsze byłoby "objawienie".