środa, 30 października 2013

Środa kreatywna: Tutu

Jakiś czas temu kupiłam firanki. Firanki miały rozmiar 280 cm na 300 cm. Ale ja tak wysoko w domu nie mam, więc poobcinałam (bo mam za to koty, więc się po podłodze raczej ciągać nie mogły...). A jak poobcinałam to zostały mi cztery kawałki firanki (280cm na 60 cm w przybliżeniu). I zastanawiałam się co z nimi zrobić, aż wszechobecne Halloween mnie natchnęło. Przebierzemy Lulę za dynię, tak na jesień.

Pocięłam firanki (trzy) na paski o szerokości około 5 cm, odmierzyłam gumkę na lulowym brzuszku i tym sposobem zawiązywałam. Dzieci mi dzielnie pomagały - Wojtek owijając się w firankę jeszcze nie pociętą, Lusia podkradając już gotowe paski. Aż zawiązałam wszystkie.
Teraz tylko musimy na pomarańczowo ufarbować i będzie dynia jak malowana. Znaczy jak farbowana. Gabaryty ma odpowiednie.

Gwoli informacji: tutu jest długaśne, ale da się w nim pełzać. Raczkować też się da, bo Luli się znudziło już pełzanie i próbuje raczkowania. Jakby ktoś chciał skorzystać z mojego pomysłu (nie mój wcale, tylko kradziony w internetu, haha) to informuję, że paski o długości 60 cm nadają się nawet na całkiem dużą dziewczynkę, a ucinając gumkę należy wziąć mniejszą, bo przy wiązaniu się strasznie rozciąga, przez co nasze tutu ma nieestetyczny supeł z tyłu, bo stwierdziłam, że nie chce mi się tego nawlekać jeszcze raz. Na szczęście warstw jest duże i się gubi :) Można też wiązać na wstążeczkę i potem zawiązywać na dziecku, to nam da dodatkową ozdobę w postaci kokardy.

8 komentarzy:

 1. Ja bym mogła produkcję począć, bo mam dwie nie używane firanki w podobnym stylu.
  Lusia cudna, aż mi się zachciało z bobasem obcować

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna panienka! I wcale nie dyniowa, bo ogromnie słodka jest:)

  OdpowiedzUsuń
 3. wiesz co, moja 3 miesięczna córka, takie balerinki kocha lizać i do buzi wkładać.
  mam kilka takich sukieneczek i co założę, to falbanki lądują w buzi i na twarzy i zaczyna się lizanie i ciumkanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki słodziak - poprosze Jej fotkę jako po farbowaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. gorąco zapraszam Cię do mojej zabawy szczegóły na blogu :)

  OdpowiedzUsuń

Powiedz mi co o tym myślisz :)