sobota, 21 września 2013

Sobota z dzieckiem: Miasteczko Mamoko

Byliśmy dziś na wycieczce. Odwiedziliśmy małe miasteczko z bardzo kolorowymi mieszkańcami. Zobaczyliśmy jak wstają rano i szykują się do pracy, wędrują ulicami swojego miasta, bawią się w parku, robią zakupy na rynku i w centrum handlowym, omijają rozkopane ulice i wreszcie wieczorem bawią się w wesołym miasteczku. Spotkaliśmy króliczki, pieski, zebrę, żyrafę (która jest strażakiem!), żółwia, lwa-złomiarza i masę innych zwierzątek. Bardzo nam się na wycieczce podobało.

To miasteczko nazywa się Mamoko i wygląda tak:


Pierwszy raz spotkałam je na Makowym Polu i mnie zaintrygowało. Książka składająca się z samych obrazków, dość pokracznych i robi taką furorę? Trzeba było sprawdzić co to.

No to sprawdziliśmy. I u nas też zrobiła furorę. Wojtek - który jakby nie patrzeć jest żywym dzieckiem - oglądał ją bite pół godziny. Raz. Pół godziny zajęło mu dotarcie od okładki przedniej, przez siedem kartek, do okładki tylnej...A potem zaczął od początku. Śledziliśmy losy zgubionego króliczka, słonia na wrotkach i pana strażaka Żyrafa. I podejrzewam, że jeszcze wiele takich "sesji Mamoko" przed na mi, bo na pewno nie odkryliśmy jeszcze wielu dróg mieszkańców miasteczka... A potem kupimy następne części!


5 komentarzy:

 1. My tez uwielbiamy ta ksiazke!!! Jest naprawde rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrazki brzydkie - tak myślałam- bałagan na kartkach. Byłam na "nie" a tu się taki hit okazał!

  OdpowiedzUsuń
 3. ...znaczy takie "Jumanji" książeczkowe, wciąga Wojtusia.......

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam jeszcze serię Na ulicy Czereśniowej. Tam też dużo się dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. notuję mamoko i czereśniową - idealne, żeby matka mogła spokojnie nicnierobić

   Usuń

Powiedz mi co o tym myślisz :)